Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Młodzieżowa schola parafii Jazowsko powstała na początku 2012 roku. Założona została przez nas - grupę młodych osób, których połączyła chęć radosnego uwielbiania Pana Boga przez śpiew. Podzieleni na cztery głosy (soprany, alty, tenory i basy) zaczęliśmy z radością wykorzystywać nasze talenty na większą chwałę naszego Króla i pożytek wspólnoty parafialnej. Niespodziewanie kilkuosobowa grupa w szybkim tempie rozszerzyła się do około 30 osób.

Uczymy się różnego rodzaju pieśni – cichych i spokojnych kanonów z Taizè, podniosłych hymnów patriotycznych czy żywiołowych utworów uwielbienia. Zachwyceni nieziemskim brzmieniem harmonii dźwięków i uświęconymi tekstami słów jakie wybrzmiewają na naszych wargach doświadczamy autentyczności słów Johanna Wolfganga Goethego:

„Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi,
ci nigdy nie śpiewają”.

Nasze spotkania to nie tylko nieustanna praca. W przerwach czy na spokojniejszych próbach możemy lepiej się poznać, zawrzeć nowe znajomości czy po prostu podzielić się entuzjazmem, jaki jest w naszych młodych sercach :) Nie chcemy, żeby nasze próby były spotkaniem obcych dla siebie osób, ale wspólnotą, która może się wzajemnie wspierać w każdym położeniu.

Spotykamy się w każdą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

Dołącz do nas – przyjmiemy Cię z szerokim uśmiechem i otwartymi ramionami!