PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: po Mszy św. o godz. 6:30; 16:30 i 19:00, w niedziele o 14:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

4.     Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

5.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej świątyni oraz dzieła duszpasterskie.

6.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

8.     28 marca (czwartek) o godz. 15:00 przybędą do naszej parafii relikwie św. O. Pio. Adoracja prowadzona prze Grupę św. O. Pio rozpocznie się o godz. 16:00. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii, a następnie członkowie grupy zabiorą relikwie do domów. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

9.     "Stowarzyszenie LGD „Brama Beskidu" realizuje projekt „Centrum Integracji Społecznej – ,,Aktywnie i skutecznie". Projekt ten skierowany jest mieszkańców powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz (zarówno kobiet jak i mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz osób niepełnosprawnych.  Zapraszamy chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach i praktykach zawodowych, które pozwolą na aktywny powrót na rynek pracy. Gwarantujemy bezpłatną odzież ochronną, środki czystości, materiały potrzebne do nauki zawodu, jeden gorący posiłek dziennie. Rekrutacja trwa od 12 marca  do 22 marca 2019 r. w Starym Sączu, ul. Kazimierza Wielkiego 2. Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej: www.bramabeskidu.pl.

10.                       W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności p. Marię Owsiankę z Jazowska. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.