NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                           14 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2.     Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek po Mszy św. Wieczornej. Obecność obowiązkowa.

3.     Do osób starszych i chorych udamy się z posługą sakramentalną w środę od godziny 14:00. Proszę o zapewnienie transportu dla dwóch księży.

4.     Całodzienna spowiedź w Łącku we wtorek.

5.     W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18:00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 23:00. O 21.00 zapraszamy na drogę krzyżową cieni przygotowaną przez młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6.     W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Przystrójmy w tym dniu krzyże w naszych domach i przy drogach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17:30 i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

7.     Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18:00. Po liturgii – adoracja krzyża i przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

8.     W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 20:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Jazowsku od 8:00 do 12:00 co pół godziny, Kadcza i Brzyna o godz. 10:00.

9.     O godzinie 20:00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną.

10.                       Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów oraz o zorganizowanie się niosących. Druhów strażaków proszę o przypilnowanie porządku na parkingu.

11.                       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. O godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00. Zachęcam by na sumę przyjść w strojach regionalnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!

12.                       Msza św. chrzcielna będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!

13.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

14.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni, kwiaty do grobu i dzieła duszpasterskie. W niedzielę wielkanocną składka gospodarcza.

15.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

16.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Duda z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

17.                       Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.