DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   25 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzymy miłego pobytu.
 2. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
 3. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
 4. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18:00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy.
 7. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00; Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątynidzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 9000 zł.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu podczas mszy św.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.