DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterówostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18:00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17:30. Brzyna spowiedź od godz. 16:00bezpośrednio po zakończeniu Msza św. Taca zbierana w pierwszy piątek tradycyjnie przeznaczona będzie na cele misyjne. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez HS NSPJ.
  6. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życiauroczystym błogosławieństwem Najświętszym sakramentem w sobotę o godz. 17:30.
  7. Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP w naszej parafii będziemy przeżywaćprzyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 suma odpustowa, 15:40 nieszpory niedzielne, a po nich Msza św., Brzyna godz. 9:00. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej mszy św. Proszę o przygotowanie feretronów, sztandarów, przyjście dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatów. Zachęcam też, aby na sumie odpustowej uczestniczyć w strojach regionalnych. Intencja mszalna przyjęta na godz. 9:00 zostanie odprawiona na sumie.
  8. Decyzją Ks. Biskupa ks. Krzysztof Ceglarz został przeniesiony do ParafiiWniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu. Ks. Krzysztofowi dziękuję za czteroletnią posługę w naszej parafii. Do naszej parafii został skierowany ks. Piotr Rapacz, który ostatnio pracował w diecezji wrocławskiej. Ks. Piotrowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Jazowskiej w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątynidziałalność duszpasterską w parafii.

10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11.Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.

12.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Jagieło z Kadczy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.