DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU6 października 2019

1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17:30, niedziela 15:30; Brzyna 16:00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę o godz. 19:00 na plebani.
  4. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 16:30, a lektorów po wieczornej Mszy św.
  5. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30, a Grupy młodzieżowej o 19:00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  7. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  8. W przyszłą niedzielę po raz 19 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
    1. 13 października zapraszamy na spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzinŁącku o godz. 15.00.
    2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na dzieła duszpasterskie i utrzymanie naszej parafii.
    3. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
    4. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaskopieki Matki Bożej.
    5. Ks. Robert Biel od 7 października odprawi Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Bandyka.