DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek po Mszy św.
  2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze myśli kierujemystronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
  5. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:30, a lektorów po wieczornej Mszy św.
  6. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30, a grupy młodzieżowej o godz. 19:00.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Ciekawy artykuł w „Gościu niedzielnym” na temat płacenia podatków przez Kościół.
  10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaskopieki Matki Bożej.
  11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śJózefa Bieryt z Łazów Brzyńskich. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     13 października 2019

6. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30, a grupy młodzieżowej o godz. 19:00.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.