PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Świętą sprawowaną w naszej wspólnocie oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy,dni powszednie o godz. 17:00. Msza św. Roratnia rozpoczynać się będzie procesją dzieci z lampionami. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będziemy śpiewać codziennie o godz. 16:40. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkie dzieci z rodzicami.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi środa, czwartek i piątek od 16:30. Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św. Brzyna spowiedź od 15:00 i Msza św.
  5. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 16:30.
  6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego Dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. zapraszamy na godz. 11:00.
  7. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w środę po wieczornej Mszy św. na plebanii.
  8. Spotkanie LSO i DSM ze św. Mikołajem w piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” do nabycia w zakrystii.

11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej

12.W najbliższym tygodniu będzie sprzątanie cmentarza z kwiatów. Jeżeli ktoś chce zachować swoje kwiaty proszony jest o zabranie ich z grobu.

13.Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

14.Od dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła, aby strzegł nas przed zakusami szatana.