NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, 15 czerwca 2017

1.     Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Ponieważ podczas Triduum Paschalnego skupiamy się na celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego też celebrowanie wszelkich innych tajemnic i wydarzeń jest przeniesione na późniejszy czas w ciągu roku. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Pamiętajmy jednak, aby do stołu Pańskiego nie przystępować niegodnie, w stanie grzechu ciężkiego, gdyż w ten sposób oddalamy się jeszcze bardziej od naszego Boga. I to, co miało nas prowadzić do życia, może stać się przyczyną potępienia. Dlatego został nam dany również sakrament pojednania, który ma przywracać naszą jedność z miłującym i miłosiernym Bogiem. Nie zapomnijmy zatem o tych sakramentach i ich szafarzach, czyli kapłanach. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było komu jej sprawować. Dzisiaj dziękujmy Panu Bogu także za nich, prosząc o łaski potrzebne do godnego sprawowania posługi, do której zostali wezwani.

2.     W piątek z racji oktawy uroczystości Bożego Ciała nie ma postu.

3.     Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

4.     Egzamin przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca: dla klasy IIA o godz. 15:00, dla klasy IIB o godz. 16:00. Bardzo serdecznie zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania o przybycie na egzamin.

5.     Zachęcamy do udziału w spotkaniu młodzieży w Dębowcu w dniach 10-14.07. To forma rekolekcji i rozrywki adresowana do młodzieży po 2 klasie gimnazjum. Koszt pobytu z wyżywieniem i dojazdu to 200 zł. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.