JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   18 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codzienne - do czwartku włącznie - na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej na Procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Dziś w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim - Diecejzlane Święto Rodziny - szczegóły na plakacie i w zakładce aktualności. 

2.     Pragnę gorąco podziękować tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: druhom strażakom, orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.

3.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o swoich duszpasterzach. Jest to święto Patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich Członków zapraszam na wieczorną Mszę Eucharystię połączoną z procesją. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4.     W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5.     W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w czwartek o godz. 10:00. Młodzież i dzieci zachęcamy, aby skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty.

6.     W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Odpust w Łącku w przyszłą niedzielę.

7.     Spotkanie młodzieży grającej na gitarze i śpiewającej w piątek o 19.00.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

9.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży i starszych.

10.                       Parafia w Kamienicy organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16-23 września. Koszt pielgrzymki to 900 zł i 700 dolarów. Zaliczkę 900 zł należy wpłacić do końca czerwca. Szczegóły w zakrystii.

11.                       Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.