CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 9 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Przyszła niedziela, 16 lipca liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel - uroczystość odpustowa w naszej parafii. Właśnie na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 – suma odpustowa i 16:00 (nie ma w Jazowsku mszy o 9.00), Brzyna 9:00. Obrzęd nałożenia szkaplerza po sumie odpustowej. Na sumę odpustową zapraszam rodziców z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, niosących sztandary i feretrony oraz wszystkich parafian. Tradycyjnie w dzień odpustu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8:00 – 11:00 i od 15:00 do 16:00. Bardzo proszę grupy modlitewne o poprowadzenie adoracji, a wszystkich parafian zachęcam, by znaleźli chwilę czasu na osobistą adorację.

Zachęcamy do przygotowania się do odpustu przez skorzystanie z sakramentu spowiedzi codziennie w czasie porannej i wieczornej mszy św.

2.     Witam w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzmy miłego pobytu i wypoczynku.

3.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

4.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

5.     Zapisy na XXXIV PPT do Częstochowy w kancelarii parafialnej do końca miesiąca.

6.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej Jazowskiej.

Od 1 września ks. Łukasz Szkarłat odprawi msze św. gregoriańskie za +Genowefę Dudę. Szczegóły na stronie internetowej parafii.