DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 13 sierpnia 2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.

2.     W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Porządek Mszy św. Jak w niedzielę. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

3.     W czwartek rozpoczyna się XXXV PPT na Jasną Górę, w której  biorą udział nasi parafianie. Zechciejmy towarzyszyć im duchowo poprzez udział we Mszy św. i codziennych modlitwach. Codziennie relacje z pielgrzymki w naszym radiu diecezjalnym RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

6.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7.     Wszystkim solenizantkom i solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

 

Ks. Krzysztof Mamala odprawi poza parafią z mszy św. pogrzebowych 18 intencji za Śp. Zofię Kozieńską, a następnie gregorianki, od 1. października za Śp. Marię Majerską, a od 1 listopada za Śp.  Zofię Podobińską. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 + Zofia Kozieńska  – msze św. z okazji pogrzebu odprawione poza parafią  przez ks. Krzysztofa Mamalę od 14 sierpnia  2017 r. z intencji:

1.     Anieli Kurzeja z rodz.

2.     Danuty i Jana Biel z rodz. z Kadczy

3.     Ireny i Józefa Gancarczyk z Gołkowic

4.     Józefa Szumachera z rodz. z Gabonia

5.     Repelów ze Starego Sącza

6.     Stanisława Hajduka

7.     Stanisława hajduka

8.     Sąsiadów

9.      Rodz. Kołodziejów i Cabałów

10.                        Wiesławy i Mariana Twardowskich

11.                        Siostrzenicy Barbary

12.                        Chrześnicy Janiny z rodz. z Gabonia

13.                        Siostry Rozalii z Gabonia

14.                        Stanisława Psonaka

15.                        Józefy Psonak z rodz.

16.                        Wąchałów z Łącka

17.                        Anny Kucharskiej z Zarzecza

18.                         Rodz. Gancarczyków ze Skrudziny