DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  27 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     To już ostatni tydzień wakacji. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

2.     Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzymy miłego pobytu.

3.     Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września: Szkoła Podstawowa o godz. 9:00, a Gimnazjum o godz. 11:00. Informacje o dowozach na stronie internetowej szkoły.

4.     Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana w przyszły poniedziałek o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.

5.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

6.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17:30 i w piątek od godz. 17:00. Brzyna spowiedź od godz. 15:00 i  bezpośrednio po zakończeniu Msza św. Taca zbierana w pierwszy piątek tradycyjnie przeznaczona będzie na cele misyjne. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez HS NSPJ.

8.     Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 17:30.

9.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00; Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

10.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni, remont i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6400 zł. Dzisiaj przy kościele zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnice.

11.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

13.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Julia Florian z Brzyny. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

         Fundacja „Osądź mnie Boże” im. Ks. Władysława Gurgacza wraz ze Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Nowym Sączu zapraszają na Mszę św. Na Hali Łabowskiej 2 września o godz. 11:00.