DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     10 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.   Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Krzysztofowi Mikołajczykowi misjonarzowi z RŚA składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego i celebrę sumy odpustowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.

2.   Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania.

3.   W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz.18:00.

4.   Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00 do 18:00. O 17:30 nabożeństwo Drogi krzyżowej.

5.   Odpust w Czarnym Potoku w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15.

6.   Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

7.   Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8.   Sołtysi wsi zapraszają na spotkania wiejskie:

-       Łazy Brzyńskie - 12 września /wtorek/ godz. 18:00 - Świetlica Wiejska

-       Obidza - 12 września /wtorek/  godz. 19:00 - Szkoła Podstawowa

-       Brzyna - 15 września /piątek/ godz. 18:00 - Świetlica Wiejska

-       Jazowsko - 18 września /poniedziałek/ godz. 18:00 - Budynek wielofunkcyjny

Tematem spotkań jest podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2018.

9.   Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.