DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               17 września 2017

1.      Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.      Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej: LSO, orkiestrze, scholii męskiej, niosącym sztandary i feretrony w strojach regionalnych,  druhom strażakom, rodzicom za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia i dzieci pierwszokomunijnych.

3.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.

4.      Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

5.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

6.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia Kalendarze rolnicze.

7.      Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności Ks. kanonikowi Stanisławowi obchodzącemu jutro imieniny, składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej i dużo zdrowia i sił w posłudze kapłańskiej.

8.      Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Kozik. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

            W najbliższym czasie zostaną odprawione msze św. gregoriańskie za Ś.P. Marię Ciapała z intencji pogrzebowych. Od 1 października odprawi ks. Przemysław Podobiński w Warszawie, a od 1 grudnia ks. Robert Dytko w Tarnowie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.