DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad. Odbędą się one w dniu 15 października 2017 roku. W związku z tym bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej w kancelarii parafialnej lub na piśmie /np. podczas zbierania składki/ w terminie do 7 października br. Nazwiska kandydatów zostaną podane do publicznej wiadomości w niedzielę 8 października. Członkiem Rady Duszpasterskiej może być jedynie praktykujący katolik, który przyjął sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy w życiu wspólnoty wiernych i jest znany z nienagannych zasad moralnych. Przy podawaniu kandydatur prosimy o wzięcie pod uwagę, czy dany kandydat zechce się zaangażować w pomoc dla parafii. Liczymy zatem na otwartość Parafian oraz bardzo poważne potraktowanie wyborów do Rady Duszpasterskiej naszej Parafii.

2.      Spotkanie dzieci z klas III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. w czwartek o 17.40.

3.      W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

4.      W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00, a po nim Msza św., w niedzielę o godz. 15:30; Brzyna 16:00 Msza św. i różaniec.

5.      Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

6.      Msza św. chrzcielna w przyszłą niedzielę o godz. 14:00.

7.      Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

8.      Spotkanie dzieci I komunijnych w czwartek o godz. 17:40.

9.      Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18.30 w salce na plebanii. Spotkanie animatorów przygotowujących do bierzmowania w sobotę po mszy św.  wieczornej.

10. Spotkanie popielgrzymkowe grupy 19 PPT odbędzie się 30 września w Ochotnicy Dolnej. Rozpoczęcie o godz. 17:30.

11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 4910 zł.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.