DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                8 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

2.     W przyszłą niedzielę wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3.     Zapraszam Radę duszpasterską na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.

4.     Spotkanie dziewczynek ze Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.30, a grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18.30.

5.     Cieszymy się, że kilka małżeństw zainteresowało się dołączeniem do wspólnoty Domowego Kościoła. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 13 października o 19.00 na plebanii. Zachęcamy małżonków do włączenia się w ten ruch działający na rzecz małżeństw i rodzin.

6.     W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

7.     Na stronie internetowej parafii zostały opublikowane terminy spotkań dla młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania. Dziękujemy młodzieży, która podjęła się roli animatora w ramach programu Młodzi na Progu.

8.     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Niech wyrazem naszej wiary w świętych obcowanie i kultury będzie troska o groby naszych bliskich oraz o wygląd cmentarza. Przy wyrzucaniu śmieci prosimy o ich segregację.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

10.                       Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11.                       Parafia w Łącku organizuje kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 14 października o godz. 18:00 w Domu katechetycznym.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

         Ks. Marek Kordecki odprawi poza parafią msze św. gregoriańskie z mszy św. pogrzebowych: od 1 listopada za śp. Zofię Podobińską, a od 1 grudnia za śp. Jana Maciuszka. Szczegóły na stronie internetowej parafii.