DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     22 października 2017

1.      Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.      Do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostały wybrane następujące osoby:

-        Janik Andrzej, Kadcza

-        Olszewski Grzegorz, Jazowsko

-        Poparda Józefa, Brzyna

-        Stec Piotr, Jazowsko

-        Talarczyk Wanda, Kadcza

Z nominacji Ks. Proboszcza:

-        Łatka Maria, Kadcza

-        Owsianka Tomasz, Jazowsko

-        Słowik Grzegorz, Łazy Brzyńskie

-        Zaręba Tadeusz, Kadcza

-        Kozieńska Maria, Obidza

Z urzędu:

-        Zaskwara Tomasz, przedstawiciel pracowników kościelnych

-        Ks. Krzysztof Ceglarz, przedstawiciel księży wikariuszy

Nową Radę zapraszam na pierwsze spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

3.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

4.      Zbiórka ministrantów w środę o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.      Spotkanie DSM w piątek o 16:30, a spotkanie grupy młodzieżowej - od kl. VII szkół podstawowych - w piątek o 18:30 w salce na plebanii.

6.      W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

7.      Zachęcamy się, aby do Uroczystości Wszystkich Świętych przygotować się przez sakrament pokuty. Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw różańcowych.

8.      Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

9.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6170 zł.

10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. W przyszłą niedzielę zmiana czasu.

12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Kiklica z Łazów Brzyńskich. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.