TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    , 5 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:00 modlimy się też za zmarłych różańcem z wypominkami.

2.     W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3.     Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.15, a Grupy Młodzieżowej o 18.30.

4.     W piątek, 10 listopada po wieczornej Mszy św., odbędzie się medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Medytacja to forma modlitwy przy pomocy Pisma Świętego. Serdecznie zapraszamy członków Wspólnoty, jej sympatyków i osoby, które wyjeżdżały na spotkania ewangelizacyjne do Krakowa i Częstochowy oraz wszystkich, którzy pragną bliżej poznawać Jezusa poprzez słowo Boże i adorację. Medytacje będą się odbywały w każdy drugi piątek miesiąca. Po medytacji trwającej ok. 40 minut zapraszamy uczestników na spotkanie z członkami wspólnoty do sali na plebanii.

5.     W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia Msze św.: 7:00, 11:00, 17:00 Różaniec z wypominkami i Msza św.; Brzyna 9:00. Tego dnia przypada odpust w Czarnym Potoku ku czci św. Marcina – suma o 11.00.

6.     Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

7.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

8.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.