TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 12 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

2.     Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w przyszłą niedzielę będzie obchodzony w całym Kościele powszechnym Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznego, pierwszego Światowego Dnia Ubogich (ŚDU) są słowa przewodnie papieskiego Orędzia na ten dzień: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

3.     Spotkanie dzieci z klas III przed I Komunią św. we wtorek o 17:00.

4.     Zbiórka ministrantów w środę o 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.     Spotkanie DSM w piątek 0 16:15.

6.     Dekanalne Spotkanie Młodzieży będzie w sobotę o godz. 19:00 w Czarnym Potoku. Wyjazd z parkingu pod kościołem o 18:20.  Zapisy u ks. Krzysztofa. Zgodę i 5 zł należy oddać do środy w szkole.

7.     Zebranie członków parafialnej Caritas w piątek po wieczornej Mszy św. na plebani.

8.     Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:00, a w niedzielę o 15:30.

9.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza na ogrzewanie kościoła.

11. Nasza parafia chciałaby wziąć udział w akcji „Szlachetna paczka”. Gdyby byli chętni ofiarodawcy, by wesprzeć to dzieło to prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Antoni Bieryt z Łazów Brzyńskich i śp. Genowefa Łatka z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.