TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU, 17 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2.     Caritas parafialna prowadzi dzisiaj kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z naszych szkół podstawowych. W tym roku świąteczna pomoc przeznaczona jest dla osób samotnych przez przekazanie bonu na zakup leków i artykułów spożywczych.

3.     Z posługą sakramentalną do osób chorych leżących w domach udamy się w czwartek 21 grudnia od godz. 13:00. Bardzo proszę o zgłoszenie osób i zapewnienie transportu (trzech księży).

4.     Spowiedź parafialna przed świętami będzie w piątek 22 grudnia od 13:00 - 15:00 i od 15:30 - 17:00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę. Spowiedź w Łącku w sobotę.

5.     Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do południa. Nie ma Mszy św. o godz. 16:00!

6.     Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

7.     Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy: Brzyna 22:00, a w Jazowsku o północy. W kaplicy w Brzynie na 20:50 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Składka na Pasterce przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

8.     W Uroczystość Bożego Narodzenia na godz. 11:00 zapraszamy dzieci na adorację przy żłóbku. W drugi dzień Świąt błogosławieństwo owsa na każdej Mszy św. Msza św. chrzcielna o godz. 14:00. Składka na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!

9.     Młodzież zapraszamy na dekorowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia w piątek na godz. 18.00.

10. Dzieci i młodzież z naszej parafii otrzymały teksty do kolędy misyjnej, która odbędzie się 26.12. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu strojów i pomoc w przeprowadzeniu tego dzieła misyjnego.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

12. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom „Szlachetnej paczki”. Więcej informacji o przekazaniu prezentu na stronie internetowej parafii.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

14. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.