NARODZENIE PAŃSKIE, 25 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

         „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

 

1.   Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. do południa jak w niedzielę. Poświęcenie owsa na każdej mszy św. Popołudniu Msza św. chrzcielna o godz. 14:00. Rozesłanie kolędników misyjnych na Mszy św. o godz. 11:00. Później udadzą się oni do naszych domów. Przyjmijmy ich z życzliwością. Nie będzie Mszy św. o 16:00.

2.   W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3.   W środę w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

4.   Dziękuję Panu Janowi Bielowi z Kadczy, naszej młodzieży i księżom katechetom za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.