ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 31 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1.     Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2.     Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3.     Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym - uroczystość obowiązkowa!

4.     W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.

5.     W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Adoracja SHNSPJ po Mszy św. wieczornej. Msza św. w kaplicy na Brzynie o 15.30. 

6.     W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. To święto obowiązkowe. Składka w tym dniu przeznaczona na misje. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:00. Kolędowanie z Trzema Królami przy szopce koło Orlika, na koniec zapewniony będzie gorący poczęstunek.  Bardzo prosimy o przygotowanie dla siebie korony na głowę.

7.     Matki w stanie błogosławionym i małżonków otwartych na dar życia zapraszamy w najbliższą sobotę na nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30.

8.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

9.     Wszystkim solenizantom, a szczególnie Panu organiście Sylwestrowi i Ks. Mieczysławowi składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

10.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisława Sopata z Jazowska i Józef Potoniec z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

         Ks. Krzysztof Mamala odprawi msze św. gregoriańskie od 1. marca za +Julię Florian, a od 5 kwietnia za +Władysławę Kozik. Szczegóły na stronie internetowej parafii.