PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: po Mszy św. o godz. 6:30; 16:30 i 19:00, w niedziele o 14:30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2.     Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

3.     W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Jerzy Gugała pallotyn misjonarz, a po mszach św. Będzie rozprowadzał materiały misyjne.

4.     16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

5.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej świątyni oraz dzieła duszpasterskie.

6.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7.     Bezpłatna szkoła dla dorosłych Cosinus ogłasza nabór na wszystkie semestry Liceum Ogólnokształcącego oraz kierunki policealne, takie jak: rachunkowość, administracja, BHP, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej i inne. Więcej szczegółów dostępnych jest w sekretariacie szkoły przy ul. Narutowicza 3 w Nowym Sączu.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

9.     W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Tokarczyk z Łazów Brzyńskich. Jego nieśmiertelną duszę polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.