PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

2.     Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30; Brzyna 16:30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

3.     Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4.     W środę rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Program na stronie internetowej.

5.     Spotkanie Dziewczynek ze Służby Maryjnej w środę o 17.15 na plebanii, a potem wspólne nabożeństwo majowe.

6.     W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, drugi dzień wizytacji kanonicznej. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 7:00, 11:00 i 16:00 - Brzyna 9:00,. Nabożeństwo majowe o 15:30. Msza św. w intencji druhów strażaków OSP Jazowsko i Kadcza o godz. 11:00. Nie będzie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek na mszych św., piątek od godz. 17:00; Brzyna w piątek od 16:00. Adoracja SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.

8.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualnie na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie.

10.                       Druhom Strażakom z Kadczy dziękujemy za prace przy sprzątaniu kościoła na wysokości.

11.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.