WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                    13 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.     Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

3.     Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na biały tydzień na godz. 17:30.

4.     Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie na nabożeństwie majowym.

5.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy!

6.     Pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w środę o godz. 19:00 na plebani. Serdecznie zapraszam wszystkich członków.

7.     Spotkanie DSM w piątek o godz. 17:00, a Grupy Młodzieżowej o godz. 19:00.

8.     Spotkanie noszących feretrony oraz chętnych do noszenia w sobotę o godz. 10:00 w salce na plebani. Prosi się wszystkich o przybycie.

9.     W przyszłą niedzielę odpust w Brzynie ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 12:00.

10.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

11.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela!

12.                       Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.