NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                  27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2.     W poniedziałek o godz. 10.00 w kapliczce Kadcza - Podgóra msza św. w 16 r. nadania szkole w Kadczy im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

3.     Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16:30.

4.     W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 16:00; Brzyna 9:00. Po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia. Załóżmy też stroje regionalne. Druhów strażaków prosimy o zapewnienie porządku. Niech udział w procesji będzie naszym hołdem składanym Jezusowi eucharystycznemu za wszystkie otrzymane łaski. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00. Nie będzie nieszporów.

5.     Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. W niedzielę o godz. 11.00 przeżywać będziemy Jubileusz 25 lat kapłaństwa ks. Proboszcza. Otoczmy naszego jubilata serdeczną modlitwą.

6.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17:30 i w piątek od 17:00. Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po procesji.

7.     Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w czasie procesji eucharystycznych.

8.     Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 17:30.

9.     Zmiana tajemnic dla Bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. O godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

10.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6870 zł na remont schodów. Składka w Boże Ciało na hospicja działające w diecezji oraz na cele charytatywne.

11.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Andrzej Klag z Obidzy, Marian Słowik z Jazowska i  Stanisława Kiklica z Jazowska (pogrzeb w poniedziałek o godz.. 14:00). Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

13.                       W związku nową ustawą o ochronie danych osobowych informujemy, że urząd parafialny będzie wydawał dokumenty tylko osobom zainteresowanym lub upoważnionym. Więcej na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę po mszach św. zorganizowana będzie zbiórka do puszek na rzecz Karoliny Tomasiak z Obidzy, uczennicy klasy trzeciej naszego gimnazjum. Karolina dwukrotnie przeżyła stan utraty świadomosci, niedotlenienia mózgu i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Tydzień rehabilitacji to koszt ok. 4500. Prosimy w przyszłą niedzielę o pomoc i gest solidarnosci z rodziną.