TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            1 lipca 2018 r.

1.      Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających na urlopach.

2.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 18:00.

3.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.      W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty w środę i czwartek od 17:30, a w piątek od godz. 17:00; Brzyna od 16:00 i Msza św. Adoracja HS NSPJ po wieczornej Mszy św.

5.      Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym oraz małżeństw otwartych na dar życia z uroczystym błogosławieństwem w sobotę o  godz. 17:30.

6.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie.

7.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.      Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a szczególnie Panu kościelnemu Tomaszowi składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

9.      „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2018 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz będą transmitowały Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko z rodziny do kl. III Gim. 20 zł.

10.  Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu parafialnego: dobrodziejom, ofiarodawcom, tym którzy ofiarnie pracowali przy przygotowaniu obiektu Budowlanych, przy przygotowaniu sceny, wszystkim zaangażowanym dzieciom i młodzieży, paniom z Grabki, Zespołowi Jazowiaczek. Szczególne podziękowanie kierujemy do:

- Urzędu Gminy w Łącku

- GOK w Łącku

- ZGK w Łącku

- Łąckiego Banku Spółdzielczemu

- KS Budowlani Jazowsko

- Firmy GRZEŚ z Nawojowej

- Zakłady Mięsne LEŚNIAK Nowy Sącz

- AUTO HANDEL Nieć Stawiarski

- PIKO Mamala

- Parafii pw. NSPJ w Dębicy Latoszynie

- Państwu Annie i Stanisławowi Czapla z Dębicy

- Halinie i Zbigniewowi Skoczeń

- Stanisławowi i Halinie Walickim

- Józefowi Kołodziejowi

- Kazimierze Piwowar z Męciny

- Danucie i Edwardowi Smoleń z Męciny

- Janinie Kozie

Dziękuję Wam wszystkim za uczestnictwo i hojność. Dochód z festynu po odliczeniu kosztów to 10000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont schodów.