DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  2 września 2018

1.     Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 suma odpustowa, 15:40 nieszpory niedzielne, a po nich Msza św., Brzyna godz. 9:00. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej mszy św. Proszę o przygotowanie feretronów, sztandarów, przyjście dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatów. Zachęcam też, aby na sumie odpustowej uczestniczyć w strojach regionalnych.

2.     Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

3.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18:00.

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17:30 i w piątek od godz. 17:00. Brzyna spowiedź od godz. 15:00 i  bezpośrednio po zakończeniu Msza św. Taca zbierana w pierwszy piątek tradycyjnie przeznaczona będzie na cele misyjne. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez HS NSPJ.

6.     Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Mikołajowic będzie w piątek 28 września. Zapisy u Pani Rozalii Wyrostek.

7.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i działalność duszpasterską w parafii.

8.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.

10.                       Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Kadczy o godz. 9:00.

11.                       Ks. Mirosław Buszek odprawi od 1. września gregoriankę z mszy pogrzebowych za +Stefana Majerskiego, Ks. Krzysztof Mamala od 15 listopada 20 mszy za +Wincentego Łabudę i od 15 grudnia 20 mszy za +Władysława Tokarczyka - również z mszy pogrzebowych. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

+ Władysław Tokarczyk   – msze św. z okazji pogrzebu odprawione przez ks. Krzysztofa Mamalę od 15 grudnia 2018 r. z intencji:

1.     Magdaleny i Kazimierza Florek

2.     Piotra Stawiarskiego

3.     Iwony i Sławomira Stawiarskich

4.     Kazimierza Stawiarskiego

5.     Jolanty Bieryt

6.     Daniela Bieryta

7.     Iwony i Piotra Ślaz

8.     Kingi i Roberta Marks

9.     Jana i Małgorzaty Podobińskich

10.                        Piotra Podobińskiego z żoną ze Szczawnika

11.                        Barbary i Roberta Łomnickich z dziećmi

12.                        Marii i Piotra Kozłeckich

13.                        Krzysztofa Wielowskiego z rodz.

14.                        Józefa Podobińskiego z Rytra

15.                        Józefy i Franciszka Wąchała z rodz.

16.                        Józefy Szczepaniak z rodz.

17.                        Stow. Kobiet Pienińskich z Krościenka n Dunajcem

18.                        Dyrekcji Hotelu Solar Spa w Szczawnicy

19.                        Prac Działu Żywienia Solar Spa w Szczawnicy

20.                        koleżanek i kolegów córki Beaty z Hotelu Solar Spa w Szczawnicy

+ Wincenty Łabuda   – msze św. z okazji pogrzebu odprawione przez ks. Krzysztofa Mamalę od 15 listopada 2018 r. z intencji:

1.     Kamili i Marcina Basiaga

2.     Firmy Budowlanej Łukasz Filipowicz

3.     kolegów i koleżanek syna Piotra z Kadczy

4.     kolegów i koleżanek syna Piotra z Kadczy

5.     kolegów i koleżanek syna Piotra z Kadczy

6.     kolegów i koleżanek syna Piotra z Kadczy

7.     Dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZSP w Kadczy

8.     rodz. Szwarkowskich

9.     Marii i Bogusława Łatka

10.                        kolegi Włodzimierza z rodz.

11.                        rodz. Wójsów

12.                        Ewy Mróz z rodz.

13.                        Małgorzaty i Grzegorza Owsianka

14.                        Piotra i Moniki Pierzchała