TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           4 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:00 modlimy się też za zmarłych różańcem z wypominkami.

2.     Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

3.     Związek Podhalan z Jazowska organizuje 11 listopada z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości WATRĘ odpaloną o godz. 18:00 na Wierchach w Jazowsku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu pieśni patriotycznych.

4.     Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 15:30, ministrantów o 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.     Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16:00, a Grupy Młodzieżowej o 18:30.

6.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

7.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.

9.     W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Owsianka z Jazowska i Stanisław Potoniec z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.