PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                   2 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2.     Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3.     Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy, w dni powszednie o godz. 17:00. Msza św. Roratnia rozpoczynać się będzie procesją dzieci z lampionami. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będziemy śpiewać codziennie o godz. 16:40. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkie dzieci z rodzicami.

4.     Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w środę po wieczornej Mszy św. na plebanii.

5.     Spotkanie LSO i DSM ze św. Mikołajem w czwartek po wieczornej Mszy św.

6.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

7.     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, Okazja do spowiedzi środa, czwartek i piątek od 16:30. Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.

8.     Spotkanie dzieci z klas III przygotowujących sie do I Komunii św. w sobotę 8 grudnia na wieczornej Mszy św.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” do nabycia w zakrystii.

11. W najbliższym tygodniu będzie sprzątanie cmentarza z kwiatów. Jeżeli ktoś chce zachować swoje kwiaty proszony jest o zabranie ich z grobu.

12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Piksa z Łazów Brzyńskich. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

14. Ks. Piotr Graduszewski odprawi msze św. gregoriańskie z mszy pogrzebowych za +Marię Myjak od 1.01.2019. Szczegóły na stronie internetowej.