V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10 lutego 2019 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 17:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

2.     Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

4.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00. W środę o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. z rodzicami.

5.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6.     Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. 22 lutego młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona na spotkanie w Zabrzeży, aby wrócić do przesłania papieża Franciszka z Panamy. Zgody rozdawane będą w szkole. Koszt transportu 2 zł. Przypominamy, że spotkania w małych grupach dla klas VIII szk. podstawowej i III gimnazjum są obowiązkowe dla tych, co pragną przystąpić do bierzmowania, a w dniach 5-7.04 planowane są rekolekcje w Brzesku. Koszt 170 zł.

7.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo 40 – godzinne. Przez trzy najbliższe niedziele miedzy mszami będziemy adorować Najświętszy Sakrament. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 7:00. Adoracja będzie do godz. 12:30, a o 15:30 Nieszpory Eucharystyczne. Zaplanujmy tak najbliższe niedziele byśmy mogli pozostać na modlitwie adoracyjnej.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

9.     Sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe w tym roku będą kontynuowane jak w poprzednim. Składamy dzisiaj podziękowanie paniom, które przez cały rok troszczyły się o czystość i wystrój naszego kościoła. W tym roku wysokość ofiary na ten cel to 40 zł od rodziny. Tak jak w ubiegłym roku proszę o złożenie do końca marca.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

12.  Od 13.02 ks. Zbigniew odprawi gregoriankę za Ś.P. Ewarysta Szopińskiego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Ś.P. Rozalia Kozieńska z Łazów Brzyńskich. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Doby Jezu a nasz Panie

14. Sołtys wsi Jazowsko informuje, że wydawanie nakazów płatniczych i pobór podatków odbędzie się w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku w najbliższy czwartek i piątek od 8-15, a także w dwie najbliższe soboty 16 i 23 lutego od 7 do 11.30. Poszukiwane jest mieszkanie do wynajęcia - informacja u sołtysa.

15. W przyszłą niedzielę po mszy w kaplicy w Brzynie w dawnym budynku szkoły będzie można odebrać nakazy płatnicze i dokonać wpłaty podatku do godz. 15.00. Podatek uregulować można również w domu Sołtysa Brzyny.