Drodzy Parafianie! Drodzy młodzi przyjaciele! Miło nam poinformować, że Zarząd Województwa Małopolskiego – uchwałą 464/21 z dnia 22.04.2021 r. – udzielił grupie młodzieżowej naszej parafii im. św. Jana Pawła II dotacji w wysokości 20 000 zł w ramach konkursu Mecenat Małopolski 2021 – I edycja na realizację artystycznego przedsięwzięcia pt.: „Kardynał Wyszyński – świadek niezłomny” – cykl młodzieżowych spektakli teatralnych. Środki te zostaną wykorzystane m.in. na zakup nowego sprzętu nagłośnieniowego, instrumentów muzycznych czy oświetlenia scenicznego których nie posiadamy, a które z pewnością pozwolą na zrealizowanie przedstawienia jak też rozwijanie zdolności i umiejętności naszej młodzieży!
Przy tej okazji pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie projektu zadania konkursowego oraz wszystkim tym, którzy wsparli swoją pomocą to dzieło!
W najbliższym czasie młodzież naszej parafii rozpocznie realizację zadania przygotowując spektakl słowno – muzyczny o Kardynale Wyszyńskim, który zostanie beatyfikowany w Warszawie dnia 12 września 2021 roku, a który przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej został ogłoszony patronem obecnie trwającego roku kalendarzowego. Już teraz gorąco zapraszamy na to wydarzenie!
Wszystkich gorąco zachęcamy do wpierania naszej zdolnej młodzieży! Jeszcze raz gorąco dziękujemy Zarządowi Województwa Małopolskiego i wszystkim ludziom dobrej woli!