Drodzy Parafianie i wszyscy ludzie dobrej woli!
Gorąco zapraszamy Was do udziału w maryjnej sztafecie modlitewnej, którą pragniemy ofiarować naszemu Rodakowi – Ojcu Celestynowi Cebuli z racji przyjętych 5 czerwca święceń prezbiteratu. Sztafeta polega na 7-dniowej, codziennej modlitwie o błogosławieństwo Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz opiekę Matki Bożej Jazowskiej w posłudze kapłańskiej Ojca Neoprezbitera Celestyna. W tej intencji należy odmówić jeden raz dziennie modlitwę św. Pawła VI (zamieszczamy ją poniżej) i jeden dziesiątek różańca. Sztafeta rozpoczyna się od soboty: 12 czerwca i potrwa do dnia przywitania Ojca Celestyna w naszej parafii czyli do soboty: 19 czerwca 2021 roku! (7 dni).
Zapraszamy serdecznie wszystkich Was do włączenia się w nasz duchowy prezent dla Ojca Prymicjanta Celestyna, któremu początek dała Dziewczęca Służba Maryjna oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii! Niech Boża łaska i orędownictwo Maryi i towarzyszy naszemu drogiemu Rodakowi u progu Jego kapłańskiej posługi Ludowi Bożemu!

 

MODLITWA PAPIEŻA PAWŁA VI (parafraza)
do codziennego odmawiania:

Najwyższy Kapłanie, Jezu Chryste:
obdarz Kapłana Celestyna swą mocą i niepojętą miłością.
Uzbrój go w cierpliwości
i wyrozumiałości wobec ludzkiej słabości.

Daj mu niezłomne męstwo w walce z wszelkim złem.
Naucz go pasterskiej troski o zaginione owce
i uczyń światłym przewodnikiem na drogach naszych zwątpień i załamań.

Zanurz go w swojej świętości, aby jego życie było ciągle żywym znakiem, w którym ludzie rozpoznają Ciebie, Panie. Amen.

Po modlitwie odmawiamy dziesiątek różańca…