DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP w naszej parafii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 suma odpustowa, 15:40 nieszpory niedzielne, a po nich Msza św. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej mszy św. Proszę o przygotowanie feretronów, sztandarów, przyjście dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatów. Druhów strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zapewnienie porządku na parkingu. Zachęcam też, aby na sumie odpustowej uczestniczyć w strojach regionalnych.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 4. Wszystkich ministrantów zapraszamy w środę na na godz. 17:00 na pierwsze powakacyjne spotkanie, kandydaci na ministrantów w czwartek o godz. 17:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie młodzieży KSM w piątek o godz. 20:00.
 6. Spotkanie dziewczynek z DSM w piątek o godz. 16:30. Zapraszamy też chętne dziewczynki z klasy II i III.
 7. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i działalność duszpasterską w parafii. Dziś przy kościele zbiórka do puszek Caritas na wsparcie Afgańczyków.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.
 11. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Anna Grońska z Brzyny. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 07.09.2021 roku o godz. 13:00. Polecajmy jej duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.