DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:30 a po nim Msza św., w niedzielę o godz. 15:30; Brzyna 16:30 Msza św. i różaniec.
 2. Dzisiaj Msza św. przy Kapliczce pod Koziarzem o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16:15, ministrantów o 17:00, a lektorów we czwartek o godzinie 19:00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
 5. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30, a Grupy młodzieżowej w piątek o godz. 20:00.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w parafii Szczawa będzie celebrowana Msza św. z udzieleniem posługi lektora ministrantom naszego dekanatu przez abpa Henryka Nowackiego. Wśród nich jest trzech chłopców z naszej parafii. Na to wydarzenie zapraszamy ich najbliższych. Nowym lektorom gratulujemy wyróżnienia i życzymy dużo radości z pełnionej posługi.
 8. W przyszłą niedzielę po raz 21 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na dzieła duszpasterskie, remont kościoła i utrzymanie naszej parafii.
 10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Paulina Tokarz z Brzyny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.