NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Zapraszamy w poniedziałek na 17:00 na Mszę św. kolędową z błogosławieństwem mieszkańców Kadczy Wieś i tych wszystkich, którzy wcześniej nie mogli przyjść.
  4. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św. które odbędzie się w środę podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17:00 a młodzież z klas VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek na godz. 17:00.
  5. W piątek zapraszamy na wieczorną Mszę św i kolejną medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez wspólnotę Przymierza Rodzin „Mamre”.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.