NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16:30.
 4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 5. W piątek po wieczornej mszy św. kolejna biblijna medytacja przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierz Rodzin Mamre.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust na Obidzy.
 7. 12 czerwca o godz. 15.00 w Szlachtowej odbędzie się spotkanie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W programie msza św. i spotkanie integracyjne 
 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy mieszkańcy Jazowska, Drugi mieszkańcy Kadczy, Trzeci mieszkańcy Łazów Brzyńskich i Obidzy, Czwarty mieszkańcy Brzyny.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Surma z Brzyny i śp. Weronika Poparda z Jazowska. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.