UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dzisiaj Chrystus objawia nam tajemnicę Jedynego Boga. To On ukazuje Ojca, który wszystko stworzył, to On wraz z Nim posyła nam Ducha Prawdy. Wysławiajmy więc Trójcę Przenajświętszą, w której życie zostaliśmy włączeni od chwili chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. W środę 15 czerwca przypada 10. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża. W tym dniu będziemy modlić się o błogosławieństwo Trójcy Świętej i opiekę Maryi Bogarodzicy w pasterskiej posłudze Księdza Biskupa Kościołowi Tarnowskiemu.
  3. Chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę ministrantów w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16:30.
  4. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 16:00; Brzyna 9:00. Po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia. Załóżmy też stroje regionalne. Druhów strażaków prosimy o zapewnienie porządku i niesienie baldachimu. Niech udział w procesji będzie naszym hołdem składanym Jezusowi eucharystycznemu za wszystkie otrzymane łaski. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00. Nie będzie nieszporów. Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja działające w diecezji oraz cele charytatywne.
  5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za tydzień składka gospodarcza.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożej Łaski i opieki Matki Bożej.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Andrzej Kłak, śp. Rozalia Wojnarowska z Jazowska oraz śp. Józefa Pierzchała z Łazów Brzyńskich. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.