NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30; niedziela 15:30.
  4. Dzieci z klas III i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św. w czwartek, 24 listopada o godz. 18:00.
  5. Zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek na godz. 20:00.
  6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie i remont naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej.
  10. Dziś przypada 35 rocznica śmierci ks. Jana Nowińskiego, a w sobotę 30 rocznica śmierci ks. Franciszka Guzowskiego. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.