CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
 2. Okazja do spowiedzi św. codziennie na mszach św. W środę i czwartek będziemy spowiadać wieczorem do godz. 19:00.
 3. Z posługą sakramentalną osób starszych i chorych udamy się w środę od godz. 14:00, w Brzynie czwartek od 8:00.
 4. Ostatnie roraty w sobotę o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. wieczornej!
 5. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 6. Na Pasterkę zapraszamy: Brzyna o godz. 22:00, Jazowsko o północy. Przed Pasterką zapraszamy na jasełka w wykonaniu młodzieży o 23:00.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. 9:00, 11:00, 13:00 i 16:00; na godz. 11:00 zapraszamy dzieci na adorację przy żłóbku.
 8. W drugi dzień Świąt błogosławieństwo owsa na każdej Mszy św. Msza św. chrzcielna o godz. 13:00. Składka na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00!
 9. Po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00 kolędnicy misyjni przedstawią scenkę misyjną
  i będzie składka do puszek w ramach Kolędników misyjnych.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Henryk Hebda z Brzyny, śp. Józefa Madziar i śp. Władysław Niemiec z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.