TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W piątek , 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 9:45 Brzyna, 11:00 i 14:00. Po mszy św. o 14:00 wyruszymy z procesją na cmentarz parafialny by modlić się za zmarłych. Nie ma Mszy św. o godz. 16:00!
  2. 1 listopada przy cmentarzu kwesta na utrzymanie WSD w Tarnowie.
  3. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o 15:30; Brzyna o godz. 16:00 do 8 listopada.
  4. W pierwszym tygodniu listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa różańcowego. Adoracja SH NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00.
  6. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
  7. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej!
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie i remont świątyni oraz dzieła duszpasterskie.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  11. Z mszy św. pogrzebowych od 1 listopada zostaną odprawione msze św. gregoriańskie: śp. Jan Madziar Robert Biel Poznań, śp. Czesław Kurzeja, śp. Leon Łatka, śp. Eugeniusz Zbozień Księża Chrystusowcy Poznań, śp. Rozalia Maciuszek O. Marek Kordecki Rzym, śp. Józef Obrzud, śp. Zofia Szczepaniak OO. Redemptoryści Rzym, od 28 października: śp. Władysława Marszałek ks. Tomasz Pietkowski Rzym, śp. Janina Piwowar ks. Marek Matuszek Dłużyce, śp. Maria Rams ks. Daniel Biszczanik Olszyny, śp. Mieczysław Owsianka ks. Andrzej Pławiak Ścinawa, msze pogrzebowe za śp. Władysława Zboźnia ks. Sebastian Śmiałek i ks. Wojciech Mula w Lublinie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.