NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 3. Piątek, 5 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza św. w kaplicy w Brzynie o godz. 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornej Mszy św.
 4. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 5. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 6. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej!
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie i remont naszego kościoła.
 8. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ofiarodawcom ozdób świątecznych na kiermasz bożonarodzeniowy i wszystkim zaangażowanym w jego przeprowadzenie. Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
 9. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny i składamy najlepsze życzenia.
 10. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione msze gregoriańskie od 1 stycznia 2024 r.: śp. Krzysztof Cebula – O. Marek Kordecki Rzym, śp. Wanda Lizoń i śp. Maria Matusiewicz – O.O. Redemptoryści Rzym, śp. Józefa Lizoń – ks. Robert Biel Poznań, śp. Halina Job, śp. Maria Gabryś, śp. Henryk Hebda – Ks. Chrystusowcy Poznań.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Kołodziej z Brzyny i śp. Władysław Zbozień z Kadczy. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.