PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 

 1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa. Dzisiaj także zbieramy ofiary na leczenie małej Wiktorii Wróbel chorej na SMA. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 2. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30; Brzyna 16:30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 4. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 7:00, 9:00, Brzyna 9:45, 11:00 i 16:00. Nabożeństwo majowe o 15:30.
 5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od godz. 17:00; Brzyna przed nabożeństwem majowym. Adoracja SH NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. Zgodnie z V Synodem Diecezji Tarnowskiej w pierwszą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu między mszami po 7:00 i 9:00. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej w szczególności prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału we Mszy świętej i majówce przy kaplicy w Kadczy Podgóra o godz. 14:30.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualnie na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 15390 zł.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Z mszy św. pogrzebowych od 1 maja br. zostaną odprawione msze gregoriańskie: śp. Wanda Stec – O. Marek Kordecki Rzym, śStanisław Majerski i śp. Bronisław Łatka – OO. Redemptoryści Rzym, śp. Stanisława Gawrońska – ks. Robert Biel Poznań, śp. Wincenty Stanisz, śp. Józefa Podobińska, śp. Wojciech Czelusta – Księża Chrystusowcy – Poznań.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.