SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Procesja błagalna w poniedziałek wtorek i środę w czasie nabożeństwa majowego o 17:30. Pójdziemy tradycyjnie do krzyża na Dębniku.
 2. W środę przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
 3. W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy wcześniej na nabożeństwo majowe.
 6. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. wraz z rodzicami w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00 w kaplicy w Brzynie.
 7. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych w piątek o godz. 16:00.
 8. W sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00 w kaplicy w Brzynie.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 12. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione od 10 maja msze gregoriańskie: śp. Bronisław Łatka – O. Krzysztof Mamala Brazylia; śp. Stanisława Gawrońska, śp. Józefa Podobińska, śp. Wojciech Czelusta – OO. Redemptoryści Brazylia.